Any Svobodová

Můj svět, je svět motocyklů. Baví mě inspirovat lidi v oblasti motorsportu, jako jsou novinky ze světa motorek, užitečné tipy a rady. Své zkušenosti s 19. letou kariérou závodnice ráda sdělím lidem, kteří jsou naladěni na stejné vlně rychlosti, vůni benzínu a atmosféře fantastických zážitků.

Můj příběh...

Již 19 let se věnuji motocyklových závodů. Závodím na motocyklu Yamaha R6. Celý svět motorsportu je mým životem od 6 let. Miluji motorky, ale také celé prostředí kolem závodů, díky kterým poznávám spoustu míst, přátel a příležitostí.

Jak jsem se k motorkám dostala?

K motorkám jsem se dostala díky mému taťkovi, který je také celoživotním fanouškem motorsportu a sám závodil s historickou formulí.

Ovšem vždycky to tak nebylo.

V roce 2001 nebyly začátky jednoduché. Pod vším tím adrenalinem, úspěchy, zážitky, cestování se skrývají i dny, měsíce a roky neuvěřitelné dřiny. Dřiny a píle, které mě dostaly až tam, abych mohla sklízet ovoce. Získala jsem titul mistryně republiky, vicemistryně, talent roku, rekord tratě atd..
Pro šestileté dítě se najednou obrátí svět vzhůru nohama, když má povinnost a zodpovědnost, nemůže si jít každé odpoledne hrát s dětmi, ale jet tvrdě trénovat a většinu víkendů tráví na závodních tratích a spí v dodávce. Šetří se každá koruna, takže zbytečné utrácení jako třeba za restaurace po cestě, výlety, když už jste dojeli daleko, nepřipadají vůbec v úvahu. Ve čtvrtek večer vyjíždíte, čeká vás tisíc kilometrů, odzávodíte a jedete domů. V pondělí už čeká škola a práce.

Tak takové začátky, ale nejen začátky, spíš prvních 15 let tak probíhalo. Po čase mě začaly napadat myšlenky, proč to vlastně dělám? Vždyť to stejně určitě nikoho nezajímá a stojí nás to pouze spoustu peněz a času. Vždyť přeci holka, která jezdí závody na motorce, nikoho nezajímá.

Vše se začalo postupně měnit,

když jsem i já začala dospívat a zjišťovat, že moje myšlenky nejsou úplně správné a že to, co dělám, je TOLIK vyjímečné. U nás v  České republice se tím přímo zabývá malé procento žen.

Uvědomila jsem si, že to, co si myslím já, si nemusí myslet i ostatní. Začala jsem o sobě přemýšlet jinak. Dokážu si zorganizovat kompletní sezónu mých závodů, sehnat si prostředky k tomu, co chci dělat a nenechat se odradit názory, že jako žena se mezi chlapy prostě neprosadím. Dostávám se do takových míst a setkávám se s takovými lidmi,  což se většině lidí nikdy nepodaří.

A tak jsem se rozhodla své zkušenosti sdílet s ostatními lidmi, kteří  stejně jako já před lety nyní přemýšlí, že by mohli začít jezdit na motorce. Pomoci jim v odhodlání se a být pro ně takovým tím prvním impulsem a podporou. Nejen to, ale přinášet i aktuální informace, články, rozhovory a videa ze světa motorsportu, ze zákulisí mých vlastních závodů, ale i závodů jiných.